Istrie

Prosíme o strpení Zjišťujeme dostupnost ubytování

Vydejte se na cestu pestrou Istrií a poznejte všechny chutě největšího chorvatského poloostrova. Istrie Vás provede hudebními festivaly a překvapí Vás filmovým promítáním v pulské Aréně. Istrie probudí Vašeho dobrodružného ducha na úbočích pohoří Učka a vyhlášené lanýže potěší Vaše chuťové buňky v restauracích v úžkých uličkách středověkých městeček.

Gladiátorské dějiny Istrie

Středisko moderního turizmu - Poreč, Vám odkryje zářivou mozaiku ze 6.st. v Eufraziově bazilice , kulturní památce, kvůli které se Poreč uvádí na seznamu UNESCO. V Rovinji dovolte svým očím, aby putovaly mezi 19 ostrovy a útesy rovinjského souostroví, které se při pohledu ze zvonice sv. Eufemie nabízí jako na dlani. Historické dědictví na Vás čeká i v Pule, kde se nachází nejzachovalejší aréna, někdejší gladiátorské bojiště. Podívejte se na nejnovější filmy na filmovém festivalu, který pořádá Pula pod otevřeným nebem chorvatského kolosea. V letovisku starých Římanů, Umagu, Vás pozvou na tenisový Croatia Open ATP . Navštivte mezinárodní turnaj, který již od roku 1990 dělá z Umagu sportovní centrum Istrie.

chorvatsko-istrie-pula

 

Istrie ve filmové pohádce s chutí lanýžů

Cestou zelenou Istrií se vrátíte do časů starověku, který je rozpoznatelný v nejmenším městě na světě - v Humu. Poddejte se kouzlu starých Keltů v chuti humské bisky, tradiční kořalky. Středověké město Vás bude lákat na mezinárodní filmový festival v nejzachovalejším zámku Istrie. Pokud rádi trávíte čas v přírodě, vydejte se podél řeky Mirna na vycházku Motovunským lesem. Navštivte Buzet, město lanýžů a ochutnejte vrchol istrijské gastronomie ve Dnech lanýžů, které se konají na podzim od září do listopadu.

chorvatsko-Istrie-motovun

 

Přírodní království Istrie s nádechem dobrodružství

Pokud Vás přitahuje horolezectví, horská cyklistika nebo paragliding, Istrie Vám nabízí outdoor dobrodružství svého největšího pohoří Učka. Vyzkoušíte i jeskynářství u jámy Baderiny, ve které Istrie skrývá endemické zvířátko – macaráta jeskynního. Utečte od letních veder a relaxujte v podzemní jeskyni Feštinské království (Feštinsko Kraljevstvo). Navštivte Limský záliv, kde Vás Istrie nadchne čerstvými gastronomickými specialitami z mušlí a ryb – mořských vlků a pražmanů zlatých . Brijuni je souostroví, které se považuje za ráj Istrie a uchvátí Vás různorodostí flóry a fauny. Prohlídněte si stopy dinosaurů v rámci poznávacích okruhů v národním parku Brijuni.

Hudební léto na istrijských jevištích

Istrie Vás okouzlí tóny na bluesovém festivalu v Novigradu. Tip pro milovníky jazzu - známí hudebníci se pravidlně zúčastňují Valamar Jazz Festivalu v Poreči. Pokud byste raději pocítili opravdový duch Istrie, posuďte sami, proč je Rovinjská noc nejnavštěvovanější letní slavnosti na Jadranu. Na východě poloostrova, v rámci Labin Art Republiky je spojena noční prohlídka města s uměleckými vystoupeními přímo v ulicích Labinu .

 

Hlavní letoviska Istrie:

Umag, Novigrad, Poreč, Vrsar, Rovinj, Fažana, Pula, Banjole, Premantura, Medulin, Rabac