Severní Dalmácie

Prosíme o strpení Zjišťujeme dostupnost ubytování

Hlavní letoviska:

Ostrov Pag, Starigrad-Paklenica, Zaton, Zadar, Sveti Filip i Jakov, Biograd na Moru, Pakoštane, ostrov Dugi otok, ostrov Ugljan, ostrov Pašman, ostrov Murter, Vodice, Šibenik, Primošten, Trogir.

Novalja

Ostrovy severní Dalmácie

Zahrnují 147 převážně neobydlených ostrovů, z nichž některé jsou chráněnými národními parky.

Ostrovy Kornati nemají zdroj sladké vody, a tak jsou převážně neúrodné. Pobřežní bílé skály jsou v kontrastu proti modrému Jadranu. Nejezdí k nim trajekty, tak na cestu sem je třeba sjednat si výlet z pobřeží. Ze Zadaru stojí cca 50 euro.

Dugi Otok je 26 kilometrů dlouhý a v některých místech je úzký méně než 1 kilometr. Na jižním konci, záliv Telašćica, je obklopen ostrůvky a je jedním z největších a nejkrásnějších přírodních přístavů na Jadranu. Skutečnou lahůdkou je slané jezero Mir, písčitá pláž Sakarun a panoramatické plavby podél skalnatého pobřeží. Agentrura Vám může zajistit ubytování na romantických místech, včetně domu na vlastním ostrově.

Pag je suchý a skalnatý, s rozlehlými prázdnými obzory táhnoucí se za horizont. Ačkoliv je dnes ostrova již s pevninou spojen mostem, stále se cítí nezávislý, pokud jde o kulturu a výrobky. Odolné ovce se pasou na bylinkách a slané travě, což propůjčuje jejich mléku jedinečnou chuť a z něho vyrábí slavný pažský sýr, který k dostání např. na tržnici ve městě Pag.