Národní parky Chorvatska

Prosíme o strpení Zjišťujeme dostupnost ubytování

 Národní park Kornati

 

Kornati je oblast 140 členitých ostrovů a ostrůvků v regionu Zadaru, 89 z nich tvoří mořský národní park. Většina z ostrovů je neobydlená a jsou proslulé svými vysokými útesy.

np-kornati.hr/

 

 

 

Národní park Brijuni

 

Národním parkem je skupina 2 větších a 12 menších mořských ostrovů u pobřeží Istrie. Jsou oblíbeným výletním místem a naleznete na nich i pozůstatky historických staveb z dob římských a byzantských.

brijuni.hr

 

 

 

Národní park Krka

 

Je část stejnojmenné řeky Krka na jejímž toku se postupem časem vytvořilo 7 vodopádů. V oblasti národního parku se také vyskytují endemické druhy fauny i flóry.

npkrka.hr

 

 

 

Národní park Mljet

 

Jihodalmátský ostrov Mljet je považován za nejkrásnější na Jadranu. Západni polovina je oblastí národního parku, je krásná díky členitému pobřeží a bujné vegetaci.

np-mljet.hr

 

 

 

Národní park Paklenica

 

Národní park se rozkládá v jižní části pohoří Velebit. Mezi nejobdivovanější místa patří kaňony Velika Paklenica a Mala Paklenica, které se táhnou od pobřeží až vrcholkům Velebitu.

paklenica.hr

 

 

Národní park Plitvická jezera

 

Je nejznámějším národním parkem a současně jediným parkem v Chorvatsku na seznamu UNESCO. Park tvoří 16 menších jezer na vápencovém podloží propojených vodopády s hustými lesy v okolí.

np-plitvicka-jezera.hr

 

 

 

Národní park Risnjak

 

Národní park se rozkládá v severní části Chorvatka nedaleko Rijeky a jeho jméno je odvozeno od rysů. Zalesněné pohoří je domovem i dalších vzácných živočišných druhů.

risnjak.hr

 

 

 

Národní park Severní Velebit

 

Národní park je bohatý na přírodní krásy, mezi největší atrakce patří přírodní botanická zahrada, množství krasových útvarů a jeskyní. V centrální části parku se k nebi tyčí množství skalnatých vrcholků roztodivných tvarů.

np-sjeverni-velebit.hr